Muzyka i koncerty w Polsce


Tego nie możesz przegapić w lipcu! Imprezy letnie

Lipiec, jako pierwszy pełny miesiąc wakacji, zawsze obfituje w różnorodne wydarzenia kulturalne. Gdzie jeszcze warto wybrać się w tym roku, by umilić sobie urlop?

Oto kilka najciekawszych propozycji. Już na samym początku lipca wielu z nas miało okazję wybrać się nad morze. W Gdyni między 4 a 7 lipca odbywał się kultowy już Heineken Open’er Festival, a na nim, mimo deszczowej pogody pojawiły się gwiazdy światowego formatu takie, jak Franz Ferdinand, gwiazda tegorocznego rozdania nagród Grammy – Bon Iver czy Bjork. Nie zabrakło również spektakli takich, jak „Anioły w Ameryce” Krzysztofa Warlikowskiego czy „Before your very eyes” Gob Squad.

Niewiele później, 12-15 lipca kawałek dalej, bo w Gdańsku, odbywał się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych „FETA”, na którym swoje talenty zaprezentowali artyści z kraju, kontynentu i z całego świata.

Natomiast pod koniec, 26 lipca w Poznaniu zaśpiewa Bryan Adams - dla wielu prawdziwa legenda muzycznej sceny. Będąc w stolicy, warto udać się na Plac Zbawiciela, gdzie zarówno w lipcu, jak i jeszcze w sierpniu można podziwiać kwiatową instalację Julity Wójcik – „Tęczę”. Przy okazji, żal byłoby opuścić okazję do podziwiania współczesnej sztuki plakatu.

Lipiec to jeden z miesięcy, gdy Warszawie, w Muzeum Plakatu w Wilanowie odbywa się Międzynarodowe Biennale Plakatu, na którym prezentowanych będzie przeszło 2 tysiące prac.