Muzyka i koncerty w Polsce


Gotye wkrótce zagra w Polsce

Na 5 listopada tego roku zaplanowano koncert australijskiego artysty Gotye, autora wielkiego hitu ostatnich tygodni – „Somebody That I Used to Know”. Koncert odbędzie się w warszawskiej hali Torwar.

Wouter De Backer, czyli Gotye jest artystą mieszkającym w Australii, ale posiadającym korzenie europejskie, a konkretnie belgijskie. W mgnieniu oka jego piosenka „Somebody that I Used o Know” zaśpiewana w duecie z nowozelandzką wokalistką Kimbrą stała się prawdziwym przebojem w internecie i następnie w rozgłośniach radiowych, a jemu samemu przyniosła niewyobrażalną sławę.

gotye.jpg

W ciągu trzech tygodni od umieszczenia teledysku w serwisie YouTube, zanotowano aż 4 miliony odsłon, a do teraz przekroczyła już 230 mln wyświetleń. Piosenka miała promować płytę „Making Mirrors”, która ukazała się w sprzedaży w lutym tego roku. Internetowy fenomen Gotye i Kimbry spowodował, że krążek okrył się platyną już w pierwszym dniu sprzedaży.

Polacy pokochali tę piosenkę, czego dowodem jest fakt, że nie schodziła z pierwszych miejsc list przebojów przez wiele tygodni.

Jak nietrudno się domyślić, szybko powstały też liczne przeróbki hitu. Jedną z nich jest połączenie słów z „Koko koko Euro spoko” z muzyką od „Somebody…” w wykonaniu zespołu Bliss.

Pewne jest to, że na warszawskim Torwarze nie zabraknie widowni.