Muzyka i koncerty w Polsce


Jubileuszowa „50-tka” Programu III Polskiego Radia

Program III Polskiego Radia obchodzi w tym roku jubileusz – skończył 50 lat! Z tej okazji organizowane są imprezy, które mają podkreślić jego znaczenie dla polskiej kultury i być celebracją urodzin.

Obchodom 50. urodzin słynnej Trójki nie ma końca! Była już specjalnie wybijana moneta upamiętniająca to niezwykle wydarzenie, były występy radiowców na scenie, wręczanie nagród, koncerty i wiele innych wydarzeń.

Na księgarnianych półkach pojawiła się również wyjątkowa książka pt. „Zapraszamy do Trójki”. Opowiada ona o codziennym życiu przy Myśliwieckiej 3/5/7, a to oznacza, że nie zabraknie tu humorystycznych sytuacji i szczerych wyznań radiowców. Moneta, która ukazała się na rynku, była dostępna w postaci kolekcjonerskiej i mogli ją nabyć wszyscy miłośnicy tej stacji radiowej. Jednak poza nią, pojawiła się również ogromna 2-złotówka, która była toczona ulicami Warszawy przez samych radiowców. Ponadto, z okazji swoich okrągłych urodzin, Trójka zdecydowała się zrobić coś dla najmłodszych słuchaczy.

Tak powstała książka \"Trójka dzieciom. Dla dorosłych i dla dzieci Baśnie wybrał Program Trzeci\", w której 12 dziennikarzy wybrało konkretne, znane bajki, a następnie napisało do nich ciekawe wprowadzenia. Jak już zostało wspomniane, obchody 50. Urodzin to, przede wszystkim, okazja do zaproszenia najznamienitszych artystów. Koncerty w studiu im. Agnieszki Osieckiej, ale i występy na większych scenach to w tym roku norma.

Przy okazji urodzin stacji, głosy znane niegdyś tylko z radia, miały wreszcie okazję zaprezentować się szerszej publiczności.